antistresová (Indická) masáž hlavy

V době, kdy nás všechny stravuje uspěchaný životní styl, podléháme mnozí z  nás bolestem hlavy. První pomocí je přísun dostatku neslazených nealkoholických tekutin.

Druhou zásadou je malá rozcvička, nebo např. procházka na čerstvém vzduchu. Třeba i na oběd, pokud trávíme čas v práci.

Pokud ani po vyprázdnění hlavy od starostí (ne vždy se tento čtvrtý krok podaří) se vám ani hlavě neuleví, pak je nutné provést masáž. 

Pokud nezvládáte automasáž (a tím nemám přesně na mysli ani jízdu autem se špatnými tlumiči, ani to abyste se nechali nějakým autem několikrát přejet po zádech), pak přijděte na kvalifikovanou Indickou masáž hlavy.

 

Jedná se o masáž ve vzpřímené poloze, tedy v sedu na židli nebo na křesle. Možnost masáže v horizontální poloze je také možná, zvlášť při nadměrné únavě a bolestivosti šíjových svalů.

Využívá se minimum masážního oleje nebo mléka a to pouze na část krku, ramen a šíje.

Pokud je masírovaná hlava a vlasy tak se v našich podmínkách oleje nepoužívají. Pouze kadeřnické salony mohou aplikovat Indickou masáž hlavy s olivovou nebo kokosovou olejovou terapií.

 

Antistresová masáž má za cíl uvolnit svaly na krku, ramenou a trapézovém svalu a povolit stažený tonus kůže hlavy se všemi vlasovými kořínky. Vlasy se během masáže pročesávají a načechrávají prsty maséra. Na závěr se vyhlazuje oblast čela a spánky v obličejové části.

 

Doba  trvání masáže cca 40 minut. 

Na přání zákazníka je možné pracovat s aromatickými oleji pro příjemnější prožitek.

 

Kontraindikace: nervová onemocnění, poranění krční páteře a lebky