Klasické regenerační a sportovní masáže

Tyto masáže se provádí dle přání klienta na jednotlivých částech těla. Podle druhu masážních technik je nabízeno 5 typů základních masáží a jako 6 typ kombinace jednotlivých masáží. Specifickou masáží je použití lávových kamenů (Hot stones).

Rozdíl mezi regeneračními a sportovními masážemi je v intenzitě přítlaku na jednotlivých částech těla a v zaměření masérských hmatů při bolestivosti svalstva.

 

"Aromamasáž lávovými kameny" - je velmi oblíbená zvláště v zimních měsících, protože výrazně prohřívá masírovanou oblast, podporuje lymfatický systém a napomáhá odstaranění bloků na ztuhlých svalech. Kameny, z pravého čediče, se nahřívají v horké vodě a masáž se provádí právě pomocí těchto kamenů jemnými tahy po těle. Masér musí dbát na to, aby pokožka i kameny byly natřeny olejem pro dostatečnou vodivost tepla a správný skluz kamenů po pokožce. Teplota lávových kamenů se pohybuje mezi 75-90°C. Při masáži kameny předávají svou tepelnou energii pokožce klienta a brzo schládnou. Proto se opakovaně nahřívají v termostatickém hrnci. Po uplynutí cca poloviny doby procedury je masáž lávovými kameny ukončena a pokračuje se klasickou masáží pro uvolnění svalů zad a šíje. Masáž lávovými kameny lze aplikovat i na dolní končetiny.  Pro příjemnější zážitek z této procedury se přidávají k masážnímu oleji různé esenciální oleje dle přání klienta. Délka procedury je přibližně 60 minut. 

 

"Záda + šíje" – masáž se provádí na masážním stole v leže na břiše a částečně v sedě. Úvodní procedurou je nahřátí svalů pomocí nahřívacích polštářků. Masérskými pohyby se masíruje nejdříve oblast trapézového svalu (krk, šíje), následovně bederní a hýžďové svaly a nakonec zádové svaly. Používají se speciální masérské oleje k uvolnění svalstva a jeho prokrvení. Kontraindikace – klienty s výrůstky na páteři, vyhřezlými ploténkami a jinými problémy s páteří, kteří jsou lékařsky sledováni, nelze bez lékařského doporučení masírovat. Celková doba procedury je přibližně 45-50 minut.

 

"Dolní končetiny" – masáž začíná nahřátím nohou ve vodní lázni v sedu na židli. Před osušením nohou může být aplikován peeling nohou (pozn. dle přání zákazníka). Pokud se peeling nohou vynechává, jsou nohy nejdříve masírovány v poloze na zádech, tzn. z přední strany. Začíná se masírovat od nártu a pokračuje se ke kyčli. Po masáži z přední strany se klient otočí na břicho a masírují se postupně obě nohy ze zadní strany. Opět se postupuje od plosky nohy ke kyčli. Pro peeling nohou se používají speciální kosmetické peelingové pasty. Pro masáž dolních končetin se aplikují masérské oleje k uvolnění svalstva a jeho prokrvení. Jako speciální masérský olej je možné za příplatek použít olej Celusin, který  způsobuje prohřátí a prokrvení tkáně a tím zvyšuje látkovou výměnu a urychluje odbourávání tukových buněk, případně jiné oleje a krémy např. Alius.  Kontraindikace - převážně klienti s křečovými žilami, bércovými vředy, kožními plísněmi. Celková doba procedury je přibližně 45-50 minut.

 

"Masáž plosek nohou" -  může být prováděna také jako samostatný úkon. Preventivní stimulace akupresurních bodů na ploskách nohou pomůže zmírnit únavu a zvýší prokrvení dolních končetin. Celková délka procedury 30-45 minut.

 

"Masáž celého těla" -  představuje komplex masážních tahů začínající masáží dolních končetin, potom následuje masáž horních končetin, šíje a zad a proceduru zakončuje masáž hrudníku, břicha a hlavy. Celková masáž  je prováděna vleže na masérském stole. Jedná se o proceduru významně relaxační. Doba celkové procery je přibližně 120 minut.

 

"Kombinace masáží" -  Pokud máte více rehabilitačních nebo rekondičních obtíží, nebo chcete prohloubit svůj relaxační zážitek, můžete si vybrat  během jedné návštěvy několik masážních procedur. Popis jednotlivých masáží je uveden na předcházejících stranách. Kombinace masáží jsou libovolné, samozřejmě pokud to Váš zdravotní stav dovoluje. 

Můžete využít tzv. "kombinované časové masáže" - délka 90 min, 120 min. Nebo si vybrat kombinace jednotlivých procedur. U této varianty se celková délka masáže odvíjí od vybraných typů procedur.

Objednejte se na masáž