Jak se k nám v létě dostanete?

Každé léto se Brno mění na překážkovou dráhu. Chodníky i ulice jsou rozkopané, turisté občas poznávají naši kanalizaci i tím, že do ní spadnou když před tím zasněně pohlíželi na věže našich kostelů a motoristé si lámou hlavu, kterou ulicí se nejrychleji dostanou ke svému cíli, aby nezůstali stát v dlouhých kolonách, které se ne a ne pohnout.

Již několik let se buduje velký brněnský obchvat přes dolní Žabovřesky, Jundrov a Pisárky, takže psát o tom kde odbočit a kde sjet, aby jste správně trefili na Minskou, která vás dovede až do Masáží Leonis je zbytečné. Držte se autonavigace a aktuálních dopravních cedulí, které vás budou směřovat na centrum.

Má dnešní rada směřuje k těm klientům, kteří použijí MHD, tedy raději tramvaj, nebo trolejbus. Po brněnsku je to správně šalinu a trajf.

Prvním krokem je dostat se z Hlavního nádraží na dopravní uzel Česká. Máte dvě možnosti tramvaj č. 12 nebo tramvaj č. 4. Toto je ten jednodušší úkol. Pak už je to náročnější. https://www.dpmb.cz/cs/novinky/all

Protože je rozkopaná hlavní přístupová ulice do Žabovřesk (ulice Veveří) – nejezdí tudy vůbec nic, tak buď půjdete kousek pěšky, na ulici Grohova právě ve směru kudy normálně tramvaje jezdily. Zde nasednete na tramvaj x3 a pojedete až na zastávku Králova, kde vystoupíte a po 20m pěší chůze jste u cíle.

Nebo přímo na konečné trolejbusu na Žerotínově náměstí (pozn. sousedí s dopravním uzlem Česká) nasednete na trolejbus č. 34 nebo č. 36, pojedete na zastávku Spojovací, kde vystoupíte a pak pěšky po Chládkove a Minské (tj. asi po 200m) dojdete na Mezníkovu 2, kde sídlí Masáže Leonis.

Obě trasy jak tramvajová, tak trolejbusová jsou zakresleny na uvedeném plánku. Zelenou barvou je zakreslena i dodatečná pěší chůze.

Doprava MHD k Masáže Leonis do 31.8.2020

Není nutné se bát, že by jste se ztratili. Pokud si nebudete vědět rady, tak zavolejte na 723 529 570 a já vás budu navigovat. Jen to chce trochu větší časovou rezervu!!!

A jak dlouho tato omezení budou trvat? Předpokládá se do 31.8.2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *